Bahçe süs ağaçları

Bahçe süs ağaçları, bahçenizde kullanmak istediğiniz süs ağaçları nelerdir? Bugün sizlere bahçelerinizde kullanabileceğiniz süs ağaçlarından bahsedeceğim. İşte detaylar…

Bahçe süs ağaçları konusunda, hepimiz hem bahçelerimizde hemde peyzaj alanlarında birçok defa süs ağacı kullanma gereksinimi hissetmişizdir. Hem bahçemizin veya peyzaj alanının güzel ve doğal durması hemde estetik bir zevk uyandırmak adına süs ağaçları hepimizin ilk tercihi oluyor. Defalarca süsleme konusunda herkesin yaptığı bir yanlış olduğunu kısaca belirtelim. Duvar çit bitkilerini süs ağaçları ile karıştırmayın. Duvar çit bitkileri gürültü ve rüzgar sesi gibi özel hayatınızı gizlemek için kullanılır. Ancak süs ağaçları tamamen bahçenizde doğal bir ortam sunmak ve estetik bir zevk uyandırmak için kullanılır.

Bahçe süs ağaçları nedir?

Bahçelerinizde kullanabileceğiniz birçok süs ağacı bulunuyor. Ancak bunları kullanmadan önce her yazımda dediğim gibi, gözlerinizi kapatın ve bahçenizi bir hayal edin. Hangi boyda hangi renkte nasıl meyveli meyvesiz ne tür bir ağaç kullanmam gerekiyor veya ne kadarlık bir alana hangi alana ağaç kullanmalıyım? Bu soruyu bir kendinize sorun. Bende sizlere bazı süs ağaçlarının isimlerini aşağıda belirteceğim. Sizlerde bu ağaçları kullanarak bahçenizde doğal bir ortam oluşturabilirsiniz.

  • Tomentasa Paulownia Ağacı
  • Callistemon leavis Bodur
  • Alyssum Pembe ağacı
  • Baston Oya Ağacı
  • Acem Halısı

Hem ağaç hemde dekoratif bir zevk uyandırmak için bu bitkileri kullanabilirsiniz. Özellikle acem halısına bir göz atmanızı tavsiye ederim. Farklı alanlarda görsel şölen için kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

WhatsApp chat