Bahçenizi nasıl tasarlayabilirsiniz?

Bahçenizi tasarlamak için ipuçları

Baharın gelmesiyle, çoğu insan kendi bahçesini ve tamamlaması gereken bahçedeki ihtiyaçları düşünmeye başlar. Bazen basit bakım yani sadece bakım, yapmanız gereken tek şeydir. Ancak diğer zamanlarda bahçeniz için büyük bir peyzaj tasarımı projesi düşünmelisiniz. Bahçenizin hayatınıza pozitif anlamda bir çok etkisi olacaktır. Bu yüzden bahçeye yapılan maliyetleri gereksiz bulmamayı öneririz.

Çiçekler

İlk yapmanız gereken şey yaşadığınız bölgeyi incelemek. Bölgenize uygun bitki ve çiçekler seçmek, bakımı ve bahçeyi çok daha elverişli bir hale getirecektir. Bahçeniz için arı ve kelebek dostu birkaç çiçek seçtiğinizden emin olun. Bu bahçe ziyaretçileri çiçeklerinizi doğal olarak tozlaşmaya yardımcı olacak, bu da çiçeklenmeye yardımcı olacaktır. Bahçenizdeki alan daha küçükse ve bu alanı en büyük görsel etki için en iyi şekilde yapılandırmak için profesyonellerden yardım almayı tercih edebilirsiniz.

Ateş çukuru ve Barbekü

Bir ateş çukuru, serin bahar ve yaz gecelerinde arkadaşlarınızla ailenizin bir araya gelmesi ve bahçenizin güzelliğinin tadını çıkarması için doğal bir alan oluşturur. İyi konumlandırılmış ve kullanışlı bir barbekü bahçedeki mutfağınız olacaktır eğer bu maliyetten kaçınırsanız basit mangallardan birini edinebilirsiniz.

Ağaçlar

Birkaç yıldan fazla bir süredir evinizde olmayı planlıyorsanız, biraz ağaç dikmeyi düşünmelisiniz. Ağaçlar, yaz mevsiminde ihtiyaç duyulan gölgeyi sağlamanın yanı sıra bahçenize gizlilik ve görsel çekicilik katmak için de harika olacaktır. İyi bir bütçeye sahipseniz, kısa sürede ve en iyi şekilde yararlanabilmeniz için olgun ağaçlar satın almalısınız. Ağaçlarınızın uygun aralık gereksinimleriyle ekildiğinden emin olmak için uzmanlara danışabilirsiniz.

blank

Çalılar

Çalılar bahçenize görsel ilgi eklemek ve genel peyzaj tasarımına az bakım gerektiren ürünler eklemek için mükemmel bir seçenektir. Belirli şekillerde yetişmesi için eğitilmiş(budanmış-şekil verilmiş) çalıları kullanmayı tercih etmeniz size avantaj sağlayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

WhatsApp chat