Bölgeye göre Hızlı büyüyen çit bitkisi fidanları

Bölgeye göre Hızlı büyüyen çit bitkisi fidanları

Canlı yeşillikler ve rengarenk çiçeklerle dolu bir avluyla, istediğiniz en son şey yolunuza çıkan büyük bir kahverengi çit olduğunu hissedebiliyoruz.

Ama hala açık alanın huzur içinde tadını çıkarmak istiyorsun. Öyleyse  çit ağaçları dikmeye başlayabiliriz. Çit bitkileri büyüme,güç durumu ve bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

Her iki dünyanın en iyilerini elde edersiniz – saklanma yeri olarak ikiye katlanan taze, yeşil peyzaj. Ve hızlı büyüyen bir ağaç seçtiğinizde, sessiz bir zamanda rahat bir şekilde rahatlayabilirsiniz.

Aşağıda, alanınızı en hızlı şekilde koruyacak ağaç ve çalıları bulun.

Hangi bitkiler en iyi çit bitkilerini oluşturur?

Çok sayıda bitki iyi adaylar oluşturur. Aslında, şeyleri karıştırmak en iyisidir. Bu şekilde, bir bitki bir haşere ya da hastalık tarafından saldırıya uğrarsa, tüm ekranınızı etkilemez.

Bir şey daha! Hızla büyüyen ağaçlar, size hızlı bir şekilde gizlilik sunarken harika olsa da, kusurları olmadan değiller. Çabuk büyüyen ağaçlar ve çalılar, böceklerin ve hastalıkların kırılmasına ve saldırılmasına daha meyilli olan daha zayıf bir oduna sahip olma eğilimindedir. Ayrıca onları kontrol altında tutmak ve güçlü bir yapı geliştirmelerine yardımcı olmak için daha sık budama gerektirir.

Biraz daha yavaş büyüyen ancak yine de gizlilik çitleri için harika çalışan bitkilerdir. Ya da hızlı bir yetiştiriciyle uğraşmak istiyorsanız, bölgenizde alışmaları ve gelişmeye hazır olmaları için sertlik bölgenizde çalışacak ağaç veya çalılar seçin .

Hızlı Büyüyen Gizlilik Çalıları (Bölgeler 4, 5, 6, 7, 8, 9 ve 10)

Kuzey kesimi (Bölgeler 4-8): Her yıl yaklaşık üç metre büyüyen karanlık, parlak yaprakları olan piramit şeklindeki bir çalı.

Hor çiçeği (Bölgeler 5-8): Her yıl yaklaşık iki metre büyüyen parlak sarı çiçekleri olan erken çiçek açan bir çalı

Parlak Abelia (Bölgeler 6-9): Yılda iki aya kadar büyüyebilen beyaz bahar çiçekleri ve mor sonbahar yaprakları ile yuvarlak bir çalı

N ellie R. Stevens Holly (Bölgeler 6-9): Yılda üç aya kadar uzayabilen canlı yeşil yaprakları olan uzun bir yaprak dökmeyen çalı

Balmumu Mersini (Bölgeler 7-11): Genellikle her yıl yaklaşık bir ayağı kadar tutan ve 20 fitlik olgun bir yüksekliğe ulaşabilen zeytin yeşili bir çalıdır.

Hızlı Büyüyen Gizlilik Ağaçları (Bölgeler 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11)

Doğu beyaz çamı (Bölgeler 3-7) : Her yıl üç ayaktan fazla yükselebilen yeşilimsi mavi iğnelerle uzun bir yaprak dökmeyen ağaç.

Hibrid kavak (Bölgeler 3-9): Simli-yeşil yapraklı, her yıl şaşırtıcı derecede sekiz metre uzayabilen bir gölge ağacı.

Gümüş akçaağaç (Bölgeler 3-9): Her yıl yaklaşık iki metre büyüyen parlak gümüş yaprakları ve ahşabı olan büyük bir gölge ağacı.

Yeşil dev çardaklar (Bölgeler 5-7): Her yıl yüksekliği yaklaşık üç fit ekleyen zengin yeşil iğnelerle piramit şeklindeki yaprak dökmeyen yeşil yaprak

Dawn redwood (Bölgeler 5-8): Büyük manzaralar için iyi olan ve her yıl iki ayaktan fazla büyüyen, az bakım gerektiren bir gölge ağacı.

Leyland selvi (Bölgeler 6-10): Yılda dört kata kadar büyüyebilen ince, yaprak dökmeyen ağaç

Areca palm (Bölgeler 10-11): Yılda yaklaşık iki metre büyüyen ve yaklaşık 35 fit uzunluğa sahip tropikal bir palmiye.

En hızlı büyüyen çit çalısı nedir?

Bu, yukarıda listelediğimiz ilk çalı, kuzeyli güvey olurdu. Bu hızlı çalı yılda 90cm kadar büyüyebilir!

Mahremiyet için en hızlı büyüyen ağaçlar hangileridir?

Melez kavak, listeyi üstler. Yılda beş ayak yukarı doğru büyüyebilir. Leylandi selvi, yeşil devasa arborvita ve gümüş akçaağaç her geçen sene yakındır, çünkü her sene boylarına yaklaşık 60cm daha eklerler.

Hangi yaprak dökmeyenler en hızlı büyür?

Doğu beyaz çamı ve yeşil dev arborvita en hızlı büyüyen yaprak dökmeyenlerinden bazılarıdır. Her yıl yaklaşık 2 feet ekliyor!

Türkiye Bölgesi için Uyumlu Yapraklı veya İbreli Çit Bitkileri

Bölgemizde hava sıcaklıklarının artış ve azalış durumuna göre çit bitkilerinin seçiminde dikkatli olunması gerekmektedir.

Bölgemizde bulunun ve büyüyen çit bitkilerine aşağıda kontrol edebilirsiniz.

Yapraklı Çit bitkileri

Ligüstrüm

Kartopu

Defne

Alev Çalısı

Taflan

 

İbreli Çit bitkileri

Leylandi

Smargat

Goldrider

Arizona

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

WhatsApp chat