ücretsiz kargo

Çiçekli Çit Bitkileri

Bu yazımızda çiçekli çit bitkilerinden bahsedeceğiz. Eğer siz de bahçenize uygun çit bitkileri arıyorsanız aşağıda olan adımları takip edebilirsiniz.

Bahçe çitlerinizi plastik, ahşap, metal, beton duvarlarıyla yapacağınız gibi çiçekli çit bitkileriyle de yapabilirsiniz. Çiçekli çit bitkilerini tercih etmek bahçenize en doğal görünümü kazandıracaktır. Beton duvarlarla bahçeyi sarmak yerine çit bitkilerini tercih etmek, birçok yönden avantaj sağlayacaktır. Doğal güzellik sağlayacak olan çit bitkileri aynı zamanda bahçenizi çiçekli çitler sayesinde rüzgârdan koruyacaktır. Aşağıda olan çiçekli çit bitkilerinden seçim yapabilirsiniz.

Ateş Dikeni

Ateş dikeni aslında hepimizin bildiği bir çiçekli çit türüdür. Çocukken bahçelerde sık olarak gördüğümüz ve diğer adıyla küçük domates dediğimiz bu çit bitkisi, turuncu rengiyle oldukça estetik bir görünüm sağlıyor.

Boylu Mazı

Boylu mazı bitkisi nem ve çürümeye karşı dayanıklılığını koruyan kökleri sayesinde sık olarak tercih edilen bir bitkidir. Aynı zamanda erozyon tarzı doğal afetler sonucu kendini koruyabilecek bir bitki türüdür.

Yeşil Leylandi

Yeşil leylandi bitkisi mükemmel görüntüsü sayesinde en çok tercih edilen çiçekli çit bitkisidir. Bu bitkinin en çok sevilen özelliği ise, kısa sürede hızla büyümesidir.

Kurtbağrı

Sert budamalara karşı oldukça dayanıklı olan kurtbağrı çit tercihi için uygun bir türdür.

Japon Kadife Çamı

Japon kadife çamı, fazla bakım gerektirmeyen bir türdür. Eğer siz de bakımla çok uğraşmak istemiyorsanız japone kadife çamını tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda baharda kızarır ve kışın yeşile döner.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

WhatsApp chat
Bu site Balkonak tarafından desteklenmektedir.
Çit Bitkileri Leylandi Mazı Alev Çalısı Ligüstrüm