Damla Sulama ile Ağaçlar ve Çalılar Nasıl Sulanır 

Damlama Sulama ile Ağaçlar ve Çalılar Nasıl Sulanır 

Damla sulama sistemleri otomatik olarak doğru miktarda suyu ağaçlara ve çalılara verir. Yani, tasarrufları (ve daha fazla boş zaman) emmek için olsun. Yine de, yararlı bir sistem olduğunu söyleyebiliriz.

Tüm Ağaçlar ve Çalılar için Damla Sulama üzerinde
Hortum veya sprinkler kullanmak yerine damla sulama sistemini deneyin. Bu yavaş, ölçülen akışı sağlayan , H 2 O ağaç ve çalı köklerine kadar ulaşır..

Damlama Sulama Sisteminin Avantajları Neler?


Bu şekilde sulama üç ana avantajı vardır:

Damlama sulama sistemi s yayarlar tam olarak ne kadar H 2 O senin ağaçlar ve çalılar olsun onlar ne zaman daha iyi bir fikir olacağı anlamına gelir, hortum ve benzeri sulama sistemlerindeki iş yükünü hafifletir.

Su köklerine kadar damladığı için, buharlaşması veya kaçması için yeterli zaman yoktur . Bu israfı azaltabilir  ve fatura kabarmalarınız son bulabilir.

Montajı kısa ve tatlı hale getirmek için yerel bahçe merkezinizde önceden hazırlanmış bir kit alın .

Çoğu bu malzemelerle gelir :

Sistemi bir musluğa bağlamak için bir hortum bağlantısı
Su kaynağınızdan ağacınızın ya da fundakınızın etrafından geçen bir boru
E mitters, iletme , H 2 O ağaç yatak içine tüp
S boruyu yere sabitleme ve sistem hazır.

Ağaçlar ve çalılar için damla sulama sistemi ipuçları

Tıkanmadığından emin olmak için sistemi ayda bir kez kontrol edin . Gerekirse F’yi dışarı çıkarın. Suyunuz zorsa, bunu daha sık yapmayı planlayın.
Sistem tutuyorsa periyodik kontrol doğru toprak nemli . Eğer toprak nedeniyle için ilave yağmur veya kuru boğulmuş olursa bir bunun olmaması için sistemi ayarlayın.
Eğer soğuk kışlar ile bir bölgede yaşıyorsanız, tahliye ya da kapak cihazı ile malç kış donmalarına karşı  hasarı önleyin.Önemli bilgilendirmeler

Enfidan.com üzerinde satışa sunulan ürünler için;
 • Ürünler her zaman belirtilen boylarda gönderilir.
 • Ürün içerisinde herhangi bir saksı boyutu belirtilmişse de ürünlerin saksıları değişmiş olma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Saksı ihtiyaca göre büyümüş veya ufak saksıdaki satılık ürün belirtilen boya ulaşmış olabilir.
 • Bazı ürünler herdem yeşil kalacağı gibi bazı ürünler mevsimsel durumlara göre renk değiştirebilir, yaprak dökebilir durumda olabilir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Kategoriler

  WhatsApp chat