Fidanınızın ölüp ölmediğini nasıl anlarsınız?

Fidanınızın ölüp ölmediğini nasıl anlarsınız?

 

Fidanınız hakkında bir şeylerin kapalı olduğunu genellikle söyleyebilirsiniz. Onu çok fazla zaman harcadıktan sonra, kahverengi yapraklar ya da küflü büyüme gibi şeyler ağrılı bir başparmak gibi yapışıyor.

Yine de ağacınızın ne kadar belaya gireceğini söylemek biraz zor. Bu yüzden Bryan, British Columbia’dan bir Davey blog okuyucusu çıktı. “Bazı Fidanlarımızın öldüğünü veya evimize ya da başka binalara düşme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu” düşünüyordu ve ölen ağaç belirtilerini bilmek istiyordu.

Ölü ya da ölmekte olan bir Fidan, oyunları tahmin etmek için hiçbir şey değildir. Fidanınızı kontrol etmek ve sadece neye ihtiyaç duyduğunu öğrenmek için bu basit adımları atın.

Ölmekte olan bir ağacın belirtileri

Fidanım öldü mü diri mi?

Ölü ve azalan Fidan arasındaki farkı bilmek önemlidir. Genellikle, hasta Fidanları kurtarılabilir, ancak ölü bir ağaç sizin ve eviniz için büyük bir risktir.

İyi haber, bu riski bir dakikadan kısa bir sürede azaltmaya yardımcı olabilir!

Bu hızlı testi deneyin: Parmağınızın ucunu veya bir cep bıçağını kullanarak, ağacın dallarından birini çizin. Altında nemli ve yeşilse, Fidanın yaşıyor.

Eğer kahverengi ve kırılgan ise, ağacı incelemek için birkaç adım atın:

Altında taze yeşil olup olmadığını görmek için bir kaç tane daha çizin.
Ağacın tabanında büyüyen mantarlar veya başka mantarlar var mı bakın.

Kabuk soyma, çatlak veya ayrılmalar için gövdeyi kontrol edin.
Dalları, deforme olmuş yaprakları veya kayıp yaprakları asmak için gölgelik içine bakın.

Birlikte ele alındığında bu işaretler ölü bir ağaca işaret ediyor. Ağacınız çizik testinden geçemediyse ve bu işaretlerden birini veya daha fazlasını görürseniz, mümkün olan en kısa sürede ağaççuğunuzu arayın ve gerekirse çıkarın.

 

Ağacın çizik testi geçtiyse, bu harika! Şimdi bir sonraki adım, hasta ağacınızı nasıl kurtaracağınızı ve nasıl kurtaracağınızı öğrenmektir. Bunu yapmanın en güvenilir yolu sertifikalı bir arborist ağacını şahsen denetlemek ve teşhis ve tedavi planı sağlamaktır.

Aramadan önce neler olduğu hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız , ağaç stresinin bu belirtilerine bakın ve en yaygın çözümün ne olduğunu görün.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

WhatsApp chat