Leylandi Budama

Leylandi budama işi herkes tarafından merak edilen bir iştir. Bugün ise sizlere leylandiler hakkında budama ve bakım hakkında bazı detayları aktaracağız. İşte sizler için derlediğimiz bilgiler…

Türkiye’de en fazla leylandi türü yeşil leylandi oluyor. Diğer bir adı ise Cupressocyparis leylandisi oluyor. Veya melez servisi olarak ifade ediliyor. Bu leylandilerin birçok özelliği elbette var. Bunlardan bazılarını aktaralım.

Doğal bir şekilde sizin duvar örmenize yardımcı olur. Ses ve rüzgarı tam anlamıyla kesebiliyor. Budaması ise basit ve şekil verilebilir. Gürültü kirliliğine ise çok faydalı bir bitkidir. Bakımları daha basit ve sulama konusunda çok dayanıklıdır. Leylandi yetiştiriciliği ise ülkemiz çok fazla durumda ve hastalığı ile zararlı bir türü yoktur. Leylandilerin ortamı güzel ve bakımı yapılmış ise gelişimi çok daha hızlı ve etkili olur. Yıl içerisinde 100 cm kadar gelişe biliyorlar.

Leylandi Budaması

Leylandi budaması konusuna hemen değinelim. Bazı bilgileri bilmeniz halinde çok rahat bir şekilde budama yapabilirsiniz. Ana gövdeye dek en çok bir karış kadar bir budama yapma imkanınız var. Daha derin bir budama yapmanız halinde yaprakları sığlaşmaya başlayacaktır. Tepede yer alan sürgünü keserseniz eğer, boy uzaması durur ve enlemesine genişleme hızı çok fazla artar. Dalların ucunu kesin ve Y şeklinde çatallaşma sağlayarak çok daha sık ve güzel bir görünüm verin.Önemli bilgilendirmeler

Enfidan.com üzerinde satışa sunulan ürünler için;
 • Ürünler her zaman belirtilen boylarda gönderilir.
 • Ürün içerisinde herhangi bir saksı boyutu belirtilmişse de ürünlerin saksıları değişmiş olma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Saksı ihtiyaca göre büyümüş veya ufak saksıdaki satılık ürün belirtilen boya ulaşmış olabilir.
 • Bazı ürünler herdem yeşil kalacağı gibi bazı ürünler mevsimsel durumlara göre renk değiştirebilir, yaprak dökebilir durumda olabilir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Kategoriler

  WhatsApp chat