Ligüstrüm çit bitkisi

Ligüstrüm çit bitkisi nedir? Bakımı ve kullanım alanları hakkında merak edilenleri bugün sizler için, detaylı bir şekilde açıklayacağım….

Açık konuşmak gerekirse, çit bitkisi denildiğinde benim ilk aklıma Ligüstrüm çit bitkisi geliyor. Ve bu bitkiyi kullandığınızda üçlü dikim yaparsanız daha sık görünüyor ve çok daha güzel büyüyor. Çok uygun maliyetle güzel bir çit döşemesi yapmanız mümkün. Ligüstrüm için bir özellik daha bulunuyor. İstediğiniz boyda tutabiliyorsunuz.

İsterseniz ağaç kadar uzar isterseniz budarsınız aynı boyda kalır. Hiç sorun oluşturmaz başınızı ağrıtmaz. Bitlenme derdi böceklenme derdi yok. Sizler için daha önceden kullanmış olduğum Ligüstrüm çit bitkisini 500 metre kadar kullandım ve yaş kış yeşil bir görünüm sunarak doğal bir hava katıyor bahçeme.

Ligüstrüm çit bitkisi

Ligüstrüm çit bitkisi ile hafif gürültü engelleyebilir ve büyük boyda tutarsanız daha fazla gürültü de engelleyebilirsiniz. Budama konusunda tamamen özgür olabileceğiniz gibi hastalığı ve bakım sıkıntısı oluşturmaması diğer bitkilere göre kendini bir adım öne çıkarıyor.

Çit bitkisi konusunda daha önceden paylaşmış olduğum leylandi bitkisini de Ligüstrüm ile bir kılmak istiyorum. Çünkü burada bir merak konusu yer alıyor. Leylan di mi yoksa Ligüstrüm mi diye soranlar oluyor. Bu bakımdan leylandi daha etkili bir gürültü kirliliğini korurken, Ligüstrüm ise bu kadar etkili olmuyor. Ancak sık dokur nazik işlerseniz arada pek fark kalmayacaktır. Gerisi tamamen zevk meselesi olarak kalacaktır.Önemli bilgilendirmeler

Enfidan.com üzerinde satışa sunulan ürünler için;
 • Ürünler her zaman belirtilen boylarda gönderilir.
 • Ürün içerisinde herhangi bir saksı boyutu belirtilmişse de ürünlerin saksıları değişmiş olma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Saksı ihtiyaca göre büyümüş veya ufak saksıdaki satılık ürün belirtilen boya ulaşmış olabilir.
 • Bazı ürünler herdem yeşil kalacağı gibi bazı ürünler mevsimsel durumlara göre renk değiştirebilir, yaprak dökebilir durumda olabilir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Kategoriler

  WhatsApp chat