Meyveli çit bitkileri

Meyveli çit bitkileri nedir? Bugün bahçe ve peyzaj çalışmalarında kullanmak istediğiniz ve merak ettiğiniz çit bitkileri hakkında sizlere bazı bilgileri aktaracağız.

Hepimizin merak ettiği ama bir türlü gerçekleştiremediği bir konu var. Oda meyveli çit bitkisi oluyor. Çoğumuz bahçemizi boydan boya çitle kaplamış oluyoruz ancak meyve vereni pek görmedik veya ekmedik. Bu konuda merakınızı gidermek amacıyla bu yazımızı hazırlama gereği duydum.  Şimdi meyveli çit bitkisi dendiğinde aklımıza ve daha önceden yapanlardan yola çıkarak, Kuşburnu ve böğürtlen gibi ağaçları diyebiliriz. Ancak bir sorun var kulağa hoş gelmesine rağmen, hatta ciddi bir sorunumuz bulunuyor.

Meyveli çit bitkisi

Meyveli çit bitkisi için yukarıda sizlere kuşburnu ve böğürtlen dedik. Ancak bu çitlerin gelişimi hem uzun hemde çok eziyetlidir. Tohumdan üretimi oldukça eziyetli veya zahmetli olurken çit konumuna gelene dek dış etmenlerden korumanız ve bakımını yapmamız gerekecek. Yani büyük bir emek vermeniz gerekiyor. Çoğu kişi bu bakımdan bu işten uzak duruyor. Ayrıca hayvanlardan da korumanız gerekecek. Çoğu kişi bu bakımdan meyveli çit bitkisinden uzak durmayı tercih etmiştir.

Bazı peyzaj çalışması yapan kişiler ise dut ağaçı ile çit bitkisi yapmaya çalıştığını söylemiş ancak, bu konuda yapılan çalışmaların da pek sağlıklı olmadığı dile getirilmişti. Çit bitkisi meyveli çit bitkisi gerçek anlamda çok eziyetli olup çok zahmetli olmaktadır.Önemli bilgilendirmeler

Enfidan.com üzerinde satışa sunulan ürünler için;
 • Ürünler her zaman belirtilen boylarda gönderilir.
 • Ürün içerisinde herhangi bir saksı boyutu belirtilmişse de ürünlerin saksıları değişmiş olma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Saksı ihtiyaca göre büyümüş veya ufak saksıdaki satılık ürün belirtilen boya ulaşmış olabilir.
 • Bazı ürünler herdem yeşil kalacağı gibi bazı ürünler mevsimsel durumlara göre renk değiştirebilir, yaprak dökebilir durumda olabilir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Kategoriler

  WhatsApp chat