Bahçenizin neye ihtiyacı olduğunu biliyoruz! Güçlü ve uzman kadromuz ile muhteşemlik katıyoruz.

   

  Peyzaj

  Dekor ve dekorasyon hiç şüphesiz uygulandığı her alanı güzelleştirir. Daha çok görsel bir şıklık sunan peyzaj çalışmaları yada bahçe düzenlemesi, belli kurallar çerçevesinde yapıldığında ortaya çok şık ve doğal bir hava sunan sonuçlar çıkabiliyor. Bu çalışmalar düzgün olmalı ve peyzaj çalışmaları doğru bir şekilde yapılmalıdır. Buna en güzel örnek ise, büyük bir bahçe içerisine küçük bir gül koyarsanız, çok saçma duracaktır.

   

  Peyzaj çalışmalarında önemli bir husus ise doğru çalışma sonuçlarını planlamaktır. Bahçe içerisinde tüm bitkilerin birbirleriyle uyumlu olması ve görsel uyumluluk sunması bahçe ve peyzaj çalışmaları için çok önemlidir. Görsellikten yola çıkıldığı için simetri durumu büyük rol oynayacaktır. Buna verilecek örnek ise, yollarda yer alan simetrik dikilen bitkiler oluyor. Eğer dağınık ve rast gele dikilseydi, güzel bir hava sunmayacaktı.

  Peyzaj Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Hiçbir bahçe birbiriyle aynı değildir ve farklı olmak zorundadır. Doğallık aynı olmaz, sadece benzer olabilir. Peyzaj çalışmaları kişinin tarzıdır. Uygulanan peyzaj çalışmaları ve bakımı çok büyük önem taşır. Bu bakımdan kendi çalışmalarınızı sergilemeniz gerekiyor. Bitki seçimlerinde ise, bilen birisi veya bahçenizin iklimini ve toprağını yakından ilgilenerek bilmeniz gerekiyor. Çünkü her bitki her toprağa uyum sağlayamayabilir.

   

   

  Özellikle belirtelim ki, peyzaj çalışmaları mulaka inşaat işlemleri bittikten sonra yapılmalıdır. Çünkü bazı inşaat durumlarında ağır hasarlar peyzajınızı dağıtabilir. Peyzaj çalışmalarında yani bahçelerinizin düzenlenmesi için ilk olarak toprak seçimine bakmanız gerekiyor. Toprak kötüyse eğer, 5-10 cm kadar yenilenmesi şart bir durumdur. Toprak ne kadar iyi olursa, peyzaj da o kadar sağlam olur.

   

   

  Peyzaj çalışmalarında tercih edileceklerin başında ise, çalı, yer örtücü bir diğer adı zemin örtücü bitkiler ve çiçekler ile büyük ağaçlar oluyor. Rulo çim ekimleri ise tercih sebepleri arasında yer alıyor.

   

  Kategoriler

  WhatsApp chat