Satılık Çit Bitkileri

Satılık çit bitkileri nedir? Bahçe ve peyzaj alanlarında kullanılan çit bitkileri nelerdir? Bahçe işleriyle uğraşan veya peyzaj çalışması yapacaklar kişilerin çit bitkisi arayışı devam ediyor. 

Çit bitkileri peyzaj ve bahçelerde olmazsa olmaz bir durumdur. Çit bitkileri almadan önce hangi çit bitkilerini kullanacağınıza karar vermelisiniz. Çit bitkileri bahçelerinizin genel görünümünde çok fazla etkilidir. Çit bitkileri seçmeden önce mutlaka karar vermelisiniz. Çit bitkisi için birçok bitki türü kullanılabilir. Bunun için bahçenizi çok iyi tanıyın ve kafanızda canlandırın. Örnek çalışmalara ise arama motorunu kullanarak erişebilirsiniz.

Satılık Çit Bitkileri

Satılık çit bitkilerinde en fazla tercih edilenlerden bazıları ise, bambu ve şimşir tercih ediliyor. Özellikle bambu çok hızlı gelişir ve bir bitki türüdür. Tek köklü olanlarını doğru bir şekilde yerleştirmeniz halinde yüksek bir çite sahip olabilirsiniz. Bir diğer avantajı ise susuzluğa ve sıcaklığa dayanıklı olmaları oluyor. Şimşirler ise tüm yıl boyunca yeşilliğini koruyor ve çok ideal bir bitkidir. Bakım konusunda ise sizlere zorluk çıkarmaz ve güzel bir renge sahiptir. Sizlerin bahçelerinde dışarıya karşı bir duvar örmekte rol oynayabilirler. İstediğiniz büyüklüğe ulaşın güzelce budayın ve şekillendirin.

Şimdi hemen bahçenize bir göz atın ve ne şekilde bir çit oluşturmak istiyorsanız, buradan isteğinize göre bir çit bitkisi seçin ve doğru bir şekilde bahçenize yerleştirin. Daha sonra büyüdükçe budayın ve dışarıdaki gürültüyü azaltın.Önemli bilgilendirmeler

Enfidan.com üzerinde satışa sunulan ürünler için;
 • Ürünler her zaman belirtilen boylarda gönderilir.
 • Ürün içerisinde herhangi bir saksı boyutu belirtilmişse de ürünlerin saksıları değişmiş olma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Saksı ihtiyaca göre büyümüş veya ufak saksıdaki satılık ürün belirtilen boya ulaşmış olabilir.
 • Bazı ürünler herdem yeşil kalacağı gibi bazı ürünler mevsimsel durumlara göre renk değiştirebilir, yaprak dökebilir durumda olabilir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Kategoriler

  WhatsApp chat