Sonbaharda Dikilecek En İyi Çiçekler

Düşmek sadece futbol ve yaprak gözetleme için değil, aynı zamanda ekim için en iyi mevsimlerden biridir. Sonbaharda dikildiğinde en iyi yetişen renkli çiçeklerle bahçenizi süsleyin.

Hercai menekşe

Kaplar veya dikim yatakları için güvenilir bir düşme rengi sağlamak için hercai menekşe gübresi Bu yıllık çiçek serin havalarda en iyi şekilde büyür; düşme tahminleri için mükemmeldir. Büyük veya küçük çiçekler, minyon kalan çeşitleri veya hızlı büyüyen, bu tür Cool Wave White Spreading hercai menekşe türü olan hercai menekşe arayın. Ilıman kışları olan bölgelerde, gürlüğü ve daha fazla çiçek açmak için ekim zamanında hercai menekşe çimdikleyin.

Şakayık

Sonbahar şakayık dikmek için yılın doğru zamanıdır. En uzun renk şovu için mevsiminde farklı zamanlarda çiçek açan şakayık çeşitlerini seçin (erken, orta ve geç). ‘Sarah Bernhardt’ şakayık (gösterilen) baharın sonlarında 8 inç, tamamen çift pembe çiçek açar. Şakayıkların sığ ekime ihtiyacı vardır. Gözleri veya tomurcukları sadece 2 inç derinliğinde olan kökleri gömün. Onları çok derin dikin ve çiçek açmazlar.

Sakallı İris

Sonbahar, bolca satılık sakallı irisin çıplak köklerini (rizomlarından) göreceğiniz yılın zamanıdır. Bu çok yıllık favori, mor-siyahtan, güneşli sarıya, eski moda lavantaya kadar çiçek renklerinde bir gökkuşağı içinde açar. Cüce, diz boyu veya yüksek çeşitler arayın. Bitki iris, böylece köksapın tepesine maruz kalır, en sıcak bölgeler hariç, hafif bir toprak kaplamanın (en fazla bir inç) kökleri sıcaktan korumasına yardımcı olur.

Laleler

Baharın sevgili ampulü, lale, güçlü bir çiçek gösterisi sağlamak için bir kış soğukluğuna ihtiyaç duyar. Ampul uzmanları lale ampullerini toprağa sokmak için Kasım ayına kadar beklemenizi önerir. Bu geç zamanlama iki fayda sağlar. Ampullere saldırabilen toprak mantarları hareketsizdir ve sincaplar en yüksek istifleme sezonunu tamamlamış, bu da lezzetli lale ampullerinizi görmezden gelebilecekleri anlamına gelmektedir.

Nergis

Nergisler baharın canlı güneşidir ve onları toprağa sokmanın doğru zamanı düşer. Gömme nergis, bu nedenle ampulün üst kısmı ampul yüksekliğinin en az iki katıdır (2 inçlik bir ampulün üst kısmı 4 inç derinliğinde olmalıdır). Nergisler soluk tereyağı sarıdan parlak limonlara ve zengin altına kadar çeşitli sarı tonlarda gelir. Ayrıca pembe tonlar, bicolor ve beyaz çiçekleri olan nergisler de bulabilirsiniz.Önemli bilgilendirmeler

Enfidan.com üzerinde satışa sunulan ürünler için;
 • Ürünler her zaman belirtilen boylarda gönderilir.
 • Ürün içerisinde herhangi bir saksı boyutu belirtilmişse de ürünlerin saksıları değişmiş olma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Saksı ihtiyaca göre büyümüş veya ufak saksıdaki satılık ürün belirtilen boya ulaşmış olabilir.
 • Bazı ürünler herdem yeşil kalacağı gibi bazı ürünler mevsimsel durumlara göre renk değiştirebilir, yaprak dökebilir durumda olabilir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Kategoriler

  WhatsApp chat