Spiral Leylandi Fiyatları

Bugün sizlere Spiral Leylandi hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Özellikle spiral leylandi fiyatları hakkında bazı açıklamalarda bulunacağım. Bahçe ve peyzaj çalışmalarında kullanılan leylandiler için spiral leylandi tercihleri de çok fazla kullanılmakta. 

Cupressocyparis leylandi, ülkemizde melez servi yani selvi anlamında kullanılıyor. Anavatanı ise İngiltere olan bu ağaçlar, genelde yağmur yağdığı zaman ve dalları kesildiğinde ortama çok güzel kokular verdiği için en fazla tercih edilen bitkilerin arasında yer alıyor. Genelde yaprak renkleri, koyu yeşil ve yeşilin tonlarında oluyor. Gri ve mavi tonları da görülmektedir. Çok güzel güneş aldığı zaman ve nemli ortamlarda daha güzel büyür ve gelişim gösterir.

Budama konusunda çok dayanıklı olan bu bitkiye şekil vermek çok basittir. Özellikle dayanıklılığı fazla olduğu için suyun az olduğu ortamlarda da çok fazla kullanılmaktadır. Genelde ise, çit amacı ve karayollarıyla noel ağaçlarında kullanılan bu bitki türü, peyzaj çalışmalarında sık sık kullanılıyor.

Duvar oluşturma ve gürültüyü engelleme özelliğiyle birçok alanda kullanabilirsiniz. Leylandilerin hastalıklara karşı dayanıklı olduğunu belirterek, pamukçuk hastalığına dikkat etmeniz yeterli diyebiliriz.

Spiral Leylandi fiyatları

Spiral leylandi fiyatları genelde internet üzerinde çok yüksek tutulmakta. Ancak spiral leylandi fiyatlarında eder fiyatı 100-200 TL boyuna ve kalitesine göre olmaktadır. Bundan daha yüksek olanların ise hiçbir farkı yoktur.

Spiral leylandi almak isterseniz fiyatlara buradan göz atabilir ve indirimli alabilirsiniz.Önemli bilgilendirmeler

Enfidan.com üzerinde satışa sunulan ürünler için;
 • Ürünler her zaman belirtilen boylarda gönderilir.
 • Ürün içerisinde herhangi bir saksı boyutu belirtilmişse de ürünlerin saksıları değişmiş olma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Saksı ihtiyaca göre büyümüş veya ufak saksıdaki satılık ürün belirtilen boya ulaşmış olabilir.
 • Bazı ürünler herdem yeşil kalacağı gibi bazı ürünler mevsimsel durumlara göre renk değiştirebilir, yaprak dökebilir durumda olabilir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Kategoriler

  WhatsApp chat