Taş Yol Nasıl Yapılır?

Basamak taşlarından bir yol, manzaraya cazibe katacak en basit ve ucuz yöntemdir. Taş yollar, kaldırım ve araba yolundan ön kapı yada evin kapısının yanına yada arkasına doğru yaya trafiği için bir görsel tasarım ve rota sunar.

Sizlerde taş stili seçerken evin mimarisine uygun bir stil seçmeniz gerekiyor. Dış duvarlarınızda kilit taşı, tuğla ve sahte kaya gibi aynı doku ve renkte basamakları getirin. Burada gösterilen yol ve döşeme taşlarının mercan tonlarıyla koordine edilmesi gerekiyor. Yakında herhangi bir peyzaj öğesinin rengini yada dokusunu eşleştirmeniz gerekiyor. Yolunuza profesyonel görünüm için altın kuralı unutmayın.

Bir uyarı da yapalım: Özellikle yol bir havuzun yakınında yer alacaksa, ıslakken kaygan olmaması için buna uygun bir doku seçmeniz gerekiyor. Yaz aylarında ise kaynar sıcaklık çekecek yüzeylerden kaçınmanız gerekiyor.

Temizleyin ve Doldurun

Yolunuzun sınırlarını belirleyin ve alandaki bitkileri kaldırın. Bitki örtüsü bittikten sonra tesviye kumunu göz kararı uygun kalınlıkta yerleştirin. Kumu yüzeye sürükleyin ve düz hale getirin.

Taşları Yerleştirin

Basamak taşlarını 6 ve 8 inç aralık ile kuma yerleştirin. Taşların aralıklarını aynı ayarlayın. Taşları tesviye edin. Seviye kullanmanız şart. Kabarcık tam ortada duracak şekilde eşit seviyede ayarlamaya özen gösterin. Hafif dik ve eğim göstermek için üst kısmı ayarlayın.

Yabancı Ot Bariyeri

Temiz bir görünüm sunmak için basamak taşlarının etrafına bakım şart. Tüm taşları yerleştirdikten sonra ot bariyerini mutlaka yapın.

Çakıl taşları

Temiz görünüm için çakıl taşlarıyla etrafı sarın.Önemli bilgilendirmeler

Enfidan.com üzerinde satışa sunulan ürünler için;
 • Ürünler her zaman belirtilen boylarda gönderilir.
 • Ürün içerisinde herhangi bir saksı boyutu belirtilmişse de ürünlerin saksıları değişmiş olma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Saksı ihtiyaca göre büyümüş veya ufak saksıdaki satılık ürün belirtilen boya ulaşmış olabilir.
 • Bazı ürünler herdem yeşil kalacağı gibi bazı ürünler mevsimsel durumlara göre renk değiştirebilir, yaprak dökebilir durumda olabilir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Kategoriler

  WhatsApp chat