Tohum Çimlenmesi: Tohumlar Soğuk Bakım da İster

Söz konusu tohumlaşmaya gelince, birçok insan tohumların tabakalaşması için soğuk bakım yapar. Onları daha sağlıklı yapmak için gereken tüm adımları uygular. Peki tabakalaşma nedir? Tohumlar soğuk bakım ister mi? Gelin bu soruların cevaplarına birlikte bakalım.

Evde tohumlardan menekşe nasıl yetiştirilir? Tohumlardan menekşe yetiştirme

Tabakalaşma Nedir?
Doğada bitkiler tabakalaşmak için uygun koşullar ister. Tohum tabakalaşması bir süreçtir ki bu yolla tohumlar dinlenmeye çekilir. Bu onların filizlenmesi için gereklidir. Bazı tohumlar soğuk ve sert ortamlar severken bazı tohumlar nemli ve sıcak ortamları severler. Hatta bazıları hem sıcak hem soğuk ortam isterler. Bu yüzden bitkinizi iyi tanımanız gerekiyor. Hangi ortamı seviyor, hangi şartlar altında yaşar? Sorularının cevabını bilmelisiniz.

Tohumlar İçin Soğuk Tabakalaşma Gerekli Midir?
Soğuk tabakalaşma diğer bir anlamıyla tohum çimlenmesi, tohumların vaktinde ve sağlıklı bir şekilde büyümesi için gereklidir. Eğer yaz sonunda soğuk tedavisine başlıyorsanız, tohumları saksıda bir toprağa kazabilirsiniz. Eğer sezona erken başladıysanız tohumlarınızı 12 ve 24 saat arası ıslatmalısınız.

FİRE VERMEDEN, YAPRAK TAN MENEKŞE NASIL ÇOĞALTILIR. YAPRAK TAN MENEKŞE KÖKLENDİR ME, NASIL YAPILIR.…, 2020 | Saksıda çiçekler, Sukulent ekimi, Yükseltilmiş çiçek tarhları

Hangi Tohumlar Soğuk İşlem Gerektirir?
Dinlenme döngüsüne ulaşıp filizlenmek için soğuk işlem bitkiler için gereklidir. Bu bitkiler yaygın bitkilerdir.
-Kelebek Çalısı
-Fuşya
-Ayçiçeği
-Hibiskus
-Nane
-Akşam/Çuha Çiçeği
-Tatlı bezelye
-Güneş Şapkası
-Dam Koruğu
-Tavuk Ve Civciv Bitkisi
-Vernonia
-Güveyfeneri
-Lavanta
-Mine Çiçeği/Güvercin OtuÖnemli bilgilendirmeler

Enfidan.com üzerinde satışa sunulan ürünler için;
 • Ürünler her zaman belirtilen boylarda gönderilir.
 • Ürün içerisinde herhangi bir saksı boyutu belirtilmişse de ürünlerin saksıları değişmiş olma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Saksı ihtiyaca göre büyümüş veya ufak saksıdaki satılık ürün belirtilen boya ulaşmış olabilir.
 • Bazı ürünler herdem yeşil kalacağı gibi bazı ürünler mevsimsel durumlara göre renk değiştirebilir, yaprak dökebilir durumda olabilir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Kategoriler

  WhatsApp chat