Yaprakları Temizlemenin En İyi Yolu (Büyük Bahçede)

Yaprakları Temizlemenin En İyi Yolu (Büyük Bahçede)

Çocukken yaprakların düştüğünü ne kadar heyecanlandığını hatırlıyor musunuz ? Bir araya gelir, avluya koşar ve uzun, gevrek yapraklara dalarak mutlu olursunuz.

Yaprak çıkarma, daha çok bir angarya gibi hissedebilir – ama buna gerek yok. Aşağıdaki ipuçlarıyla mevsimsel görevinizden yararlanın.

Yapraklarla başa çıkmak ve bahçeden yaprakları çıkarmak için en iyi yol
Evet, yaprak çıkarmak kolay olabilir. Bize güven! İşte nasıl.

Yaprakları Toplamanın En Kolay Yolu – Büyük bir Bahçeniz Varsa bile
Tırmıklarını toplamak yerine, bahçenizin yapraklarını (tambur silindiri, lütfen) bir biçici ile temizleyin !

Autumn leaves with rake on green garden lawn

Bir çim biçme makinesi en iyi şekilde çalışır veya biçme makinenizin bıçağını en yüksek ayara getirebilirsiniz. Ve bu yöntem, yapraklar bahçenin her tarafına yayılmışsa en etkilidir.

Biçerken, yapraklar küçük parçalara ayrılacak ve çim bıçaklarına süzülecek. Bu sadece bahçeyi düzeltmekle kalmaz, yaprak bitleri de otlarınız için doğal bir malç yapar. Yaprak kapsama alanınız normalden daha derinse, bahçenin etrafında bir veya iki kez daha vızıldar.

Ardından yaprakları doğrudan yere bırakabilirsiniz. Ya da isterseniz bir çim biçme torbası kullanın, böylece bahçe yataklarına ya da kompost yığınınıza boşaltabilirsiniz.

Diğer Yaprak Temizleme Fikirleri 

Yaprak Yaprak En İyi Yolu Dahil Bir rake almayı ve çocukluk nostaljisini yeniden ele geçirmeyi tercih ederseniz, bir tarp ile işi daha kolay hale getirin.

Bahçenize geniş bir tarp koyun ve üstündeki yaprakları toplayın. Yapraklarını kaldırıma götürmek için, kaldır ve bırak! Ya da yapraklarınızı toplamanız gerekiyorsa, maşayı bir huni olarak kullanın. Bir çöp kutusuna bir torba koyun, sonra teneke kutunun üstünde tutacağınız gibi yaprakları başka birine yönlendirin. İşte bu kadar!Önemli bilgilendirmeler

Enfidan.com üzerinde satışa sunulan ürünler için;
 • Ürünler her zaman belirtilen boylarda gönderilir.
 • Ürün içerisinde herhangi bir saksı boyutu belirtilmişse de ürünlerin saksıları değişmiş olma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Saksı ihtiyaca göre büyümüş veya ufak saksıdaki satılık ürün belirtilen boya ulaşmış olabilir.
 • Bazı ürünler herdem yeşil kalacağı gibi bazı ürünler mevsimsel durumlara göre renk değiştirebilir, yaprak dökebilir durumda olabilir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Kategoriler

  WhatsApp chat