Yaz Sıcağına Dayanan Bitkiler

Bu yazımızda sizlere yaz sıcağına dayanan bitkiler hakkında bilgi vereceğiz. Yazın tüm hızı ile sıcaklığa dayanan çiçekler ve bitkileri öğrenerek bahçenizi, balkonunuzu istediğiniz her yeri çiçekler ile süsleyebilirsiniz. Bazı çiçek ve bitki türleri sıcağa dayanamaz yaprakları sararır, çiçek açmaz.

Duman Çalı


Smokebush, çalı gibi bir çiçektir. Kuraklığa oldukça dayanıklıdır.

Yeşil Hile Dianthus


‘Yeşil Hile’ Dianthus sıcağına karşı dayanıklı bir türdür. Yaz sıcağına dayanıklı bitki arıyorsanız tercih edebilirsiniz.

Liatris


Bahçenize birkaç liatris yığını ekleyin. Bu durum sayesinde buketler için kesilecek çok sapınız olacaktır. Bloomer, bahçelere ve düzenlemere karşı güçlü bir bitkidir. Liatris, Güney bahçeleri için mükemmel bir bitkidir.

Dusty Miller


Dusty Miller sıcaklığa karşı fazlasıyla dayanıklı olan bir bitkidir. Açık yeşil, kadifemsi yapraklar, ile gayet güzel bir görüntü sağlamaktadır.

Kartopu Çiçeği

Büyümesi kolay ısıya dayanıklı bir bitki olarak önerilen bir türdür.

Agapanthus


Uzun süre sağlam gövdeleri ile güzel görüntü sağlayan Agapanthus, zarif, büyük ve mükemmel bir görüntüye sahiptir.

Güller

Son olarak güllerden bahsedelim. Yazın bahçenizde renkli görüntüleri sayesinde bu yaz çiçeğini de tercih edebilirsiniz.Önemli bilgilendirmeler

Enfidan.com üzerinde satışa sunulan ürünler için;
 • Ürünler her zaman belirtilen boylarda gönderilir.
 • Ürün içerisinde herhangi bir saksı boyutu belirtilmişse de ürünlerin saksıları değişmiş olma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Saksı ihtiyaca göre büyümüş veya ufak saksıdaki satılık ürün belirtilen boya ulaşmış olabilir.
 • Bazı ürünler herdem yeşil kalacağı gibi bazı ürünler mevsimsel durumlara göre renk değiştirebilir, yaprak dökebilir durumda olabilir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Kategoriler

  WhatsApp chat