Abelya (Abelia) Bitkisi Çeşitleri

Şimdi Bitki Dikmek İstediğiniz En İyi 5 Abelia

Sezon boyunca mükemmel renk seçenekleri sunan, az bakım gerektiren, geyiklere dayanıklı, tozlayıcılar için harika ve sınırlı alanda çalışan çiçekli bir çalı mı arıyorsunuz? Abelia sizin için bir seçim olabilir. İşte şu anda denemeniz gereken Meadows Farms’ın stokta bulunduğu en iyi çeşitlerin bir listesi:

Kaleydoskop Abelia

Abelia ‘Kaleydoskop’ bahçeniz için en kolay, en çok yönlü bitkilerden biridir. Çekici, yaprak dökmeyen yeşillik üç mevsim ayrı renk sağlar: ilkbaharda yeşilimsi sarı, yaz aylarında altın ve sonbaharda güzel yanmış kırmızılar. Gösterişli cazibesine ek olarak, ‘Kaleidoscope’ yaz aylarında küçük, beyaz çiçek açar. Düşük büyüme alışkanlığı (2-3 feet genişlik ve yayılma), ‘Kaleidoscope’u düşük çit veya kütle toprak örtüsü dikimi olarak ideal kılar. Daha fazla bilgi için, Bitki Bulucu aracımızdaki listeye göz atın .

Edward Goucher Abelia

Abelia Grandiflora’nın bir melezi olan ‘Edward Goucher’, hem yükseklik hem de genişlikte 3 ila 5 feet dik büyüme alışkanlığına sahip kompakt, yarı yaprak dökmeyen bir çalıdır. Yeşillik parlak çeşitliliğe çok benzer, ancak yeni büyüme olarak ortaya çıktığında bronzla renklendirilir. Yaz ortasında, sonbahar mevsimine kadar süren çan şeklinde, lila-pembe çiçek kümeleri getirir. ‘Edward Goucher’ tam güneşe kadar açık gölgede en iyi performansı gösteren az bakım gerektiren bir bitkidir. Daha fazla bilgi için, Bitki Bulucu aracımızdaki listeye göz atın .

Abelia Grandiflora ( Parlak Abelya )

blank

Parlak Abelia olarak da bilinir, parlak bir parlaklığa sahip küçük, koyu yeşil oval yapraklarla kaplı bu yuvarlak, yarı yaprak dökmeyen çalı, yıl boyunca oldukça caziptir. İlkbaharın sonundan sonbahara kadar, Parlak Abelia, arı ve kelebek gibi tozlaştırıcıları çekmek için harika bir pembe ipucu ile hafif kokulu, çan şeklindeki beyaz çiçeklerle kaplıdır. 3-6 feet yüksekliğe ve genişliğe kadar büyürler (ancak kompakt şekli korumak için kesilebilir) ve tam güneşte veya kısmi gölgede en iyisini yaparlar. Daha fazla bilgi için, Bitki Bulucu aracımızdaki listeye göz atın .

Abelia Gül Deresi

blank

Sonbahar ve kış aylarında bronz ve bordo tonlarını döndüren parlak yeşil yeşilliklere sahip çekici bir çeşittir. Yaz aylarında beyaz çiçekler, bu abeliaya “pembe” adını veren gül sepals ile karışır. Bunlar, bahçenin daha küçük alanları için mükemmeldir, çünkü yaklaşık 4 fit yüksekliğe ve genişliğe kadar büyür, ancak gerektiğinde daha küçük kalacak şekilde kesilebilir. Daha fazla bilgi için, Bitki Bulucu aracımızdaki listeye göz atın .

Abelia Sunshine Daydream

blank

Bu ılımlı yetiştirici yıl boyunca ilgi çekici bir görüntü sunuyor. Yeni yeşillikteki pembeler, beyazlar ve yeşilliklerin üç renkli tonu, sezonun geri kalanında pembe ipuçlarıyla altın sarısı ve yeşil bir renge dönüşür. Diğer birçok abelia çeşidi gibi, ‘Sunshine Daydream gösterişli yeşillik ekranını yaz aylarında kokulu beyaz çiçekler kütlesi ile tamamlar. ‘Sunshine Daydream’ az bakım gerektirir ve hatta biraz ısıya ve kuraklığa tahammül edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

WhatsApp chat