Çam, mavi ladin, selvi ağaçları ve daha fazlası için en iyi gübre nedir?

 

Ağacınızın toprakta yetişmesi için yeterli besinleri yok. Eğer durum buysa, gübreniz ağacınızın ihtiyacı olan tek şey olabilir.

Ağacınız için doğru olanı ve neyin kullanılacağını öğrenmek için okumaya devam etmenizi öneriyoruz.

Çam, mavi ladin, selvi ağaçları ve daha fazlası için en iyi gübre nedir?

Bu duruma göre değişebilir. Hangi gübre kullanmanız gerektiğini belirlemenin mutlak en iyi yolu bir toprak testidir. Ağacınızın gübreye ihtiyacı varsa, toprağın hangi besin maddelerinin eksik olduğunu da ayrıntılandırmamız gerekiyor.

Genel olarak, ağaçlar için yapılan bir yavaş salınımlı formül en iyisidir. bazıları doğrudan ağacın kök bölgesinin toprağına enjekte ediyorlar . Ağaçların ihtiyaç duyduğu besinleri eşit olarak dağıtır. Ayrıca, köklerine doğru giderler, böylece iyi şeyleri daha iyi emebilecekler.

Ayrıca, yapraksızlar asidik toprağı tercih ederler, yani 7’nin altında bir pH seviyesi vardır. Yani, asit seven bitkiler için elinizde gübre varsa, onu kullanın. Aksi takdirde, üç makrobesin ağacının eşit parçalarına sahip bir ürünü tercih edin: nitrojen (N), fosfor (P) ve potasyum (K). İdeal olarak, 1: 1: 1 oranı en iyisidir. Bazı bölgelerde “fosfor yok” kuralları vardır. Yani, mağazalarda fosforlu bir gübre (P) bulamayabilirsiniz. Bu durumda, 1: 0: 1 oranı için gidin.

Ev yapımı çam ağacı veya yaprak dökmeyen ağaç gübresi işe yarıyor mu?

Sadece ağaçlar için yapılmış bir ürün kadar değil! Bir DIY çare çektiğinizde, ağacınızın ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerinin doğru formülasyonuna sahip değildir.

Örneğin, herdem yeşil toprağınızın etrafına kahve telvesi veya organik madde eklenmesi, toprağınızın asitliğini arttırmanız gerekiyorsa başlamak için iyi bir yerdir. Ama bitmek için iyi bir yer değil. Ağacınız az miktarda azot alırken, ihtiyaç duyduğu fosforu (P) ve potasyumunu (K) yok ederdi.

Granül ürünler genellikle ağacın etrafında çim yoksa , besinleri tüm köklere almak için daha iyi bir iş yaparlar . Böylece, ağaç boyunca daha tutarlı bir büyüme göreceksiniz. Ama, eğer çim varsa, bu besinlerin çoğunu emecek!

Yani, ağacınızın etrafında çim varsa, bu çiviler daha iyi bir seçenek olabilir, çünkü bu ürünleri çim köklerinin altında teslim ederler. Bu şekilde, besinler herdem yeşilin köklerine (dikenleri yeterince derine koyduğunuz sürece) yapmalıdır.

Kullandığınız şeyden bağımsız olarak, paket talimatlarını dikkatlice izleyin. Ve granüler bir ürün kullanıyorsanız, uygulamamaya dikkat etmelisiniz!

1 yorum

  1. blank
    Merhaba, günlük olarak blogunuza giriş yapıyorum. Hikaye anlatma tarzınız esprili, yaptığınız şeyi yapmaya devam edin! Bu makalede çok yararlı tavsiyeler var .Paylaşım için çok teşekkürler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

WhatsApp chat