Defne Ağacı (laurus nobilis)

Defne Ağacı

Bilimsel adı Laurus nobilis olan Defne ağacı, kuruduğunda çorbalara, güveçlere ve çeşitli yemeklere farklı bir lezzet katmak için kullanılsa da yaprak dökmeyen bu ağaçlar; yol ağaç, çit bitkisi ve saksı bitkisi olarak kullanıla bilmektedir.

Bir Akdeniz yerlisi olan bu cins; ısıyı sever ve kısmi güneş ortamlarında büyür. Yavaş büyüme hızı nedeniyle, hazır ürün satın almak akıllıca olabilir.

Özellikle her dem yeşil olan bu bitkiler çit olarak kullanmak istenir, çünkü onu bir sınır veya ekran olarak kullanmak için iyi bir seçimdir. Hoş kokusu ve görünümü ile, bir bahçede odak noktası olabilir. Çok çeşitli toprak koşullarına uyum sağlayabilirler.

Çitlerden ziyade iç mekanlarda kullanmak için bir saksı bitkisi olarak düşünebilirsiniz. Hoş kokusu ve çarpıcı koyu yeşil yaprakları, iç ve dış ortamları iyileştireceğinden emin olabilirsiniz. Fakat defne çalısı çit bitkileri için çok güzel görünümlü bir fidandır. Bu bitkiyi satın almak isterseniz defne kategorimizden defne fidanın fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

 

Defne Ağacının Genel Özellikleri

  • Tam güneş ortamlarında olağanüstü iyi performans gösterir.
  • Gölge veya çit uygulamaları için harikadır.
  • Hoş kokusu ve geniş yaprakları ile park ve bahçelerin vazgeçilmezi haline gelir.
  • Yemek pişirme ve tıpta kullanılan çok yönlü Defne Yaprakları ile bilinir.

 

Defne (Laurus) Çit Bitkisi ile İlgili Bilmedikleriniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kategoriler

WhatsApp chat