Defne Çitleri Türleri

Birkaç farklı türde defne çitleri bulunmaktadır. Defne çitleri, yapraklarını dökmeyen çitlerdir. Bu yazımızda sizlere defne çitleri türü hakkında detaylı bilgi verelim. Ortak Defne, Kiraz Defne ve İngiliz Defne aynı bitki için farklı ortak isimlerdir. Botanik adı ise Prunus laurocerasus’tur. Tüm Common Laurel çeşitleri tam güneşte ya da derin gölgede, çok solgun olabilen su geçirmez türdür. Çok sığ, kireçli topraklar dışımda çoğu toprakta yetişir.

Hepsi dayanıklı bitkidir ve -23C’ye kadar sıcaklığa dayanıklıdır. Defne çit türleri arasında defne körfezi yer almaktadır 10 cm uzunluğa kadar parlak orta yeşil, dar yaprakları olan dik büyüyen ve yaprak dökmeyen bir çalıdır. Yapraklar aromatiktir, sıklıkla kurutulur ve yemekte de kullanılabilir.

Bay Laurel, defne çit türlerinden biridir. Bahçede, saksıda, toprağa rahat bir şekilde ekilir. Bay Laurel, kışın dayanıklı olan bir türdür. 20-25 yıl boyunca çok fazla hasar vermeden hayatta kalır. Sıcak topraklarda da hayatta kalabilen bir türdür. Korunma için kullanılan diğer tek Defne türü ise Benekli Defnedir. Bu defne çit türleri arasında seçim yapabilirsiniz.Önemli bilgilendirmeler

Enfidan.com üzerinde satışa sunulan ürünler için;
 • Ürünler her zaman belirtilen boylarda gönderilir.
 • Ürün içerisinde herhangi bir saksı boyutu belirtilmişse de ürünlerin saksıları değişmiş olma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Saksı ihtiyaca göre büyümüş veya ufak saksıdaki satılık ürün belirtilen boya ulaşmış olabilir.
 • Bazı ürünler herdem yeşil kalacağı gibi bazı ürünler mevsimsel durumlara göre renk değiştirebilir, yaprak dökebilir durumda olabilir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Kategoriler

  WhatsApp chat