Fidan Ekim Zamanları

Fidan Ekim Zamanları

Evlerinde bahçeleri olan kişiler ya da bahçe sahibi olan kişiler bahçelerini doldurmak ve meyve yetiştiriciliği yapmak için fidan dikmek istemektedir. Fakat fidanlar her zaman dikilmediği gibi tutması için belli bir zaman diliminde dikilmesi gerekmektedir. Aksi halde fidan dikim zamanları denk gelmez ve rast gele dikilir ise tutma olasılığı oldukça zor olup, hatta imkansızdır. Fidan dikimi kesinlikle bilinçli yapılması gerekmekte olup, dikim zamanında sonra ya da önce dikilmesi halinde satın aldığınız fidan tutmaz ve boşuna emek vermiş olursunuz. Fidan dikimi için tabi ki dikilen meyvenin köklü ya da köksüz olması da zamanların değişiklik göstermesini sağlamakta olup, buna göre sizlere ayrıntılı olarak fidan dikim zamanları hakkında bilgileri vereceğiz.

Fidanlar Ne Zaman Dikilir?

Meyve elde etmek isteyen bahçe sahipleri fidanları dikmek için belli zamanları kollamaları gerekmekte olup, köklü fidanlar ile köksüz fidanların dikim zamanları da aralarında farklılık göstermektedir. Satın alınan fidanlar köklenmesine gerek kalmadan dikilmesi uygun olup, sürgün vermeye başlayan fidanların tutma şansı ise hemen hemen yok gibidir. Bunun için köksüz fidanlar şubat ayı gibi dikimi uygun olup, bu zamanlarda dikimi tutma şansını oldukça arttıracaktır. Dikin yapıldıktan sonra fidanların kesinlikle sulanması gerekmektedir. Toprak ıslak olsa da fidanları dikildikten sonra sulanması fidanların tutma olasılığını arttırmaktadır. Dikim yapılırken fidan ne kadar derine dikilirse o kadar tutma şansı fazla olmaktadır.Önemli bilgilendirmeler

Enfidan.com üzerinde satışa sunulan ürünler için;
 • Ürünler her zaman belirtilen boylarda gönderilir.
 • Ürün içerisinde herhangi bir saksı boyutu belirtilmişse de ürünlerin saksıları değişmiş olma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Saksı ihtiyaca göre büyümüş veya ufak saksıdaki satılık ürün belirtilen boya ulaşmış olabilir.
 • Bazı ürünler herdem yeşil kalacağı gibi bazı ürünler mevsimsel durumlara göre renk değiştirebilir, yaprak dökebilir durumda olabilir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Kategoriler

  WhatsApp chat