Leylandi Fidanı Yılda Ne Kadar Büyür?

Hızlı büyüyen Leyland selvi (Cupressocyparis leylandii) ağaçları ideal bir gizlilik ekranı oluşturur, çünkü hızlı büyürler ve yapraklarını asla kaybetmezler. Bu ağaç, sertlik bölgelerinde 6 ila 10 arasında büyür.

Leylandi İdeal Boyutları

Leyland selviğini 3metre büyütmek için geçen süre, başladığınız boyuta bağlıdır. Bu ağaçlar 30cm ila 60cm, 60cm ila 120 cm veya 120cm ila 150cm yükseklikte satılabilir. Aceleniz varsa, iyi bir başlangıç ​​yapmak için en büyük fidanı seçin.

Leylandi Yıllık Büyüme oranı

Leyland selvi ağaçları gençken yılda 120cm kadar büyür. Bu yüzden, satın alındığında 2 metre yüksekliğinde bir ağaç iki yıl içinde 4 metreye ulaşabilir.

 

Leylandi çiti için dikim aralığı

Leylandi en dayanıklı bitkiler atrasındadır ve çit duvarı yapımına en elverişli bitkidir.  Fidanın formuna göre dikim aralığı belirlenebilir. 50cm aralıktan az olmamak kaydı ile fidanları sizi kapatma öngörünüze göre aralıkları ayarlanabilir olmalıdır. 1 metre araylada fifan dikebilirsiniz fakat araları kapatmak için 2 seneyi gözden çıkarmalı ve sürekli üsten budama yapmalısınız.

Leyland selvi, 12 feet yüksekliğe ulaştığında büyümeye devam edecektir. Daha küçük bir ağaç elde etmek istiyorsanız, onu sık sık budamanız gerekir.

Leylandi almak istiyorsanız Çit bitkileri sayfasını ziyaret edebilir veya direkt olarak Leylandi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kategoriler

WhatsApp chat